Sociální centrum Kamínek

Sociální centrum Kamínek funguje již dva roky

21.10.2015  …  články

Již dva roky funguje na chomutovském sídlišti Kamenná Sociální centrum Kamínek. „Naše činnost je primárně určena mládeži a rodinám s dětmi žijícími na Kamenné, Písečné a v blízkém okolí, ale pomoc či radu tu najdou i ostatní," říká jeho vedoucí Mgr. Jana Hronová.

Jak dodává, od svého otevření zaznamenalo centrum v nízkoprahovém zařízení více než deset tisíc návštěv mladých lidí, sociálně aktivizačních služeb pak využilo přes tři sta klientů. Mladí od patnácti do šestadvaceti let tu mají dveře otevřené nejen tehdy, když potřebují pomoci například při hledání práce nebo školy či poradit při sepsání životopisu nebo při jednání s úřady. Mohou sem přijít i za volnočasovými aktivitami: zahrát si ping pong, fotbálek nebo stolní hry, poslouchat muziku či si zahrát na hudební nástroje. Rodiny tu zase mohou řešit například dluhy, exekuce, rodinné neshody, najdou tu pomoc při výchově a vzdělávání dětí.

Provoz Kamínku, který zabezpečuje Občanské sdružení Světlo Kadaň, je dotován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Příjemcem dotace je Statutární město Chomutov.

(21. 10. 2015, Nástup, autor Marie Mojzíková, foto Občanské sdružení Světlo Kadaň)