Sociální centrum Kamínek

Překvapení: "Nejhezčí je to v knihovně..."

26.08.2014  …  články

Děti, které pravidelně navštěvují se svými rodiči služby Sociálního centra Kamínek, se zúčastnily celodenní akce Putování po chomutovských památkách. Tato aktivita byla součástí týdenního příměstského tábora, který zorganizovaly pracovnice Kamínku.

V ranních hodinách se děti společně s pracovnicemi vydaly na pěší výlet do centra města, kde s milými průvodci zavítaly do Galerie Lurago i na městskou věž, navštívily dětské oddělení knihovny a s poutavým výkladem si prohlédly exponáty Oblastního muzea. Některé z dětí se svěřily, že na určitých místech byly poprvé v životě. Ačkoliv by se dalo očekávat, že největší nadšení vzbudí např. pohled z městské věže, nebylo tomu tak. Děti nejvíce vzpomínají na návštěvu knihovny, kde si mohly vypůjčit knížky, posedět v místnosti, jejíž část připomíná dětský pokojíček, a přitom poslouchat příjemné vyprávění o knížkách.

Všem zaměstnancům Střediska knihovnických a kulturních služeb i Oblastního muzea v Chomutově, kteří dětem věnovali čas a úsměv, děkují pracovnice Sociálního centra Kamínek.

Pozn.: Vlastníkem objektu Sociálního centra Kamínek je statutární město Chomutov. Provoz služeb pro mládež (nízkoprahové zařízení) ve věku od 15 do 26 let a pro rodiny s dětmi (sociálně aktivizační služby) zajišťuje na základě výběrového řízení Občanské sdružení Světlo Kadaň.

(26.8.2014, Chomutovský deník, autor Jana Hronová)


Fotogalerie

Nejhezčí je to v knihovně Nejhezčí je to v knihovně Nemůžu si vybrat... Krásná knížka...