Sociální centrum Kamínek

Kamínek se v létě postará o volný čas svých klientů

01.06.2016  …  články

Klienti sociálního centra Kamínek se v létě rozhodně nebudou nudit. Pracovníci centra pro ně totiž na nadcházející měsíce připravili velmi rozmanitý program. „Je důležité, abychom klientům ukázali, jak se dá trávit volný čas ve dnech, kdy nemusí do práce nebo do školy. Akce tedy budou velmi rozmanité, aby si vybral každý," uvedla manažerka projektu Jana Hronová.

Klienti sociálně aktivizační služby se mohou těšit na tradiční akci Vítání prázdnin. Ta se uskuteční na zahradě Kamínku. Pro děti jsou připravené soutěže a hry, dospělí si mohou popovídat a společně si pak grilovat. „Dále plánujeme návštěvu psího útulku v Jirkově, podívat se půjdeme také k dobrovolným hasičům, do městské knihovny, muzea a na další zajímavá místa v okolí," vyjmenovala sociální pracovnice Alena A. Petriková.

Ani o prázdninách nepřijdou klienti o pravidelné aktivity, Výtvarné dílny i Vařečky se budou konat. „Rádi bychom se v letních měsících zaměřili také na sportovní a volnočasové aktivity rodin s dětmi venku na hřištích, parcích a přírodě v okolí," doplnila Alena A. Petriková.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kámen také nabídne letní zábavu. Již třetí rok se děti a mládež účastní fotbalových turnajů v rámci úspěšného projektu Pouliční liga. „Týmy sestavené dle věku hráčů žijících především v sociálně vyloučených lokalitách se mohou utkat v soutěži, která potrvá až do září," pozvala sociální pracovnice Zuzana Vávrová.

Pracovníci budou v létě často pobývat venku a zabývat se terénními službami. „Stávající i potenciální klienti si vyzkouší chůzi po laně, takzvaný slackline, a jiné aktivity, které budou soustředěny zejména do přírodního prostředí městského parku. Díky tomuto se děti a mladí dospělí budou moci věnovat aktivnímu i pasivnímu odpočinku venku," vysvětlila Zuzana Vávrová.

Dále budou některé dny zasvěceny pobytu a pohybu na street workoutovém hřišti na Kamenném vrchu, kde si zájemci mohou otestovat fyzickou zdatnost. Tu si pak budou moci upevňovat a posilovat přímo v budově sociálního centra Kamínek nebo v její blízkosti, kde jsou k dispozici ukotvené cvičební pomůcky.

Každý pátek se budou na hřištích sídlišť Kamenná a Zahradní konat vybrané kolektivní hry. „V parných letních dnech budeme klientům nabízet možnost trávení volného času na koupališti. I v letním období nezapomínáme na radost z pohybu v podobě rozmanitých tanečních stylů, které budou probíhat v prostorách zařízení," doplnila sociální pracovnice.

(1. 6. 2016, Chomutovské noviny, autor Alena A. Petriková, Zuzana Vávrová)