Sociální centrum Kamínek

Kamínek mi pomohl z průšvihu, říká Daniel

21.01.2015  …  články

Daniel, žák jedné chomutovské střední školy, se dostal do problémů v matematice. Než nastal problém, učení se nevěnoval. Jenže najednou tu bylo ultimátum – zvládni zítřejší test, nebo propadneš. A to chlapec nechtěl.

Naštěstí věděl o Sociálním centru Kamínek. Párkrát si tam zašel s kamarády zahrát fotbálek ve volném čase, a že ho bylo. Lidé z centra ho několikrát informovali o všemožné pomoci, kterou nikdy nevyužil. Nebylo proč. Teď ale dobře věděl, že je čas se nabízené ruky chytit. „Byl jsem v průšvihu, tak jsem požádal o pomoc a okamžitě jsem ji dostal. Jedné z pracovnic jsem předal učební materiály a měl jsem přijít za hodinu na doučování. Test jsem druhý den napsal na dvojku," popsal svou zkušenost s Kamínkem Daniel. Pomoc z Kamínku však nebyla jen v doučování, ale právě i v pomoci při hledání té správné životní cesty.

Daniel pochopil, co dělal špatně, a začal žít jinak. Do Kamínku stále chodí se svými kamarády na fotbálek. Před tím ale zvládne školu i doučování a po pár hrách pospíchá do práce. Té se teď poctivě věnuje některá odpoledne a víkendy. V doučování mu nyní pomáhá majitelka restaurace Mertin, kde Daniel pracuje. Petra Helbichová Bůšková s chlapcem denně opakuje látku a vysvětluje.

Centrum funguje od září roku 2013. Smysluplně strávený čas nebo pomoc tu našly tisíce mladistvých, svůj život se tu snažily zlepšit stovky rodin. „Činnost centra má pro město smysl. Dokazuje to nejen příběh Daniela, ale i mnohých dalších, kteří by bez Kamínku byli ve svízelné situaci. Do problému se může dostat opravdu každý obyvatel a město se o něj musí postarat, třeba prostřednictvím Kamínku," uvedl primátor Jan Mareš.

(21.1.2015, Chomutovské noviny)


Fotogalerie